שירותי מחשוב לעסקים, מחשוב ענן

כניסות: 4479

היום אי-אפשר לדמיין משרד בלי מחשב. יותר נכון בלי רשת מחשבים. גם אם יש במשרד רק 2 מחשבים – תמיד יש את השאלה: איך הכי נכון לארגן מידע משותף ובעצם לייעל את העבודה של אותו משרד.

 

אחד הפתרונות שקיים היום – עבודה בשטח אחסון משותף. במושגים של עולם המחשוב אפשר לדבר על "ענן מחשוב".

 

ההגדרה הפורמלית של ענן מחשוב מדברת על שירותי מחשוב הניתנים למשתמש באמצעות מחשב מרוחק, אליו מתחברים המשתמשים דרך רשת האינטרנט או באמצעות קו תקשורת. באופן מעשי המשתמש אפילו לא תמיד יודעה שהוא ניגש למחשב אחר, הוא פשוט יכול להעלות קבצים או לפתוח תוכנות ולשמור את המידע, כמו שהוא שומר על המחשב שלו. כמובן, חשוב להבין: להגדיר את הענן לצורך עבודה נכונה – זה לא דבר מובן מאליו. הגדרת ענן מחשוב גם במשרד קטן – דורש מומחיות ויידע רב בנושא.

 

לצורך העניין גם אחד מ-2 מחשבים במשרד יכול להיות המחשב שאליו מתחבר המחשב השני ומאפשר לעבוד על אותם קבצים.

 

יתרונות הבולטים לעבודה בענן מחשוב הם: זמינות ואמינות, ניהול קבצים מקצועי ע"י אותו ספק שנותן שירות ענן מחשוב, גיבויים לכל המידע שבענן וגם עלויות תחזוקת ענן מחשוב – הרבה יותר נמוכות מתחזוקת ציוד מיוחד להקמת רשת פנימית במשרד.

 

 אם כל הנוחות ופשטות של העבודה בענן, יש גם מכשולים. למשל: עבודה על אותו קובץ בו זמנית? אתגר לא פשוט.

 

בין השחקנים הבולטים בשוק האחסון בענן ניתן למנות את גוגל דרייב (Google Drive), אמזון, מיקרוסופט (OneDrive), דרופבוקס (DropBox) ועוד. לצידן פועלות חברות רבות נוספות המציעות מגוון חבילות במחירים משתנים.

 


לקבלת מידע נוסף: 050-644-79-73 | This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.